Uncategorized

Başkandan

Saygıdeğer Meslektaşlarım,

Serbest muhasebeci olarak çıktığımız bu yolda Serbest Muhasebeci Mali Müşavir, Yeminli Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Sorumlu Denetçi ve Sorumlu Baş Denetçi unvanları ile mesleğin basamaklarını çıkıyoruz.

Bu unvanların ekonomik karşılığını aldığımız pek söylenemez fakat mesleğin evirilmesindeki değişim çok değil 10 yıllık bir süreçtir. İlerdeki günlerde bizleri neler beklediğini hep birlikte göreceğiz.

Pandeminin oluşturduğu, gerek ülkemiz gerekse dünyanın içinden geçmeye çalıştığı bu kaos ortamında dimdik ayakta duran mesleklerden biriyiz. Bu gurur tablosu bakımından meslektaşlarımı gönülden tebrik ediyorum.

Unutulmaması gereken en önemli konu tabii sağlıktır. Biz bu sağlıksız koşullarda bile bir gün olsun mükelleflerimizi yalnız bırakmadık, bir gün olsun elimizi üzerlerinden çekmedik. İşletmelerin ayakta durabilmesi için sağlanacak her türlü faydayı takip ettik ve ekonomi çarkının durmasının önüne geçtik.

Denetim olarak Ağustos 2020 tarihinden itibaren başlamış olduğumuz zorunlu eğitimleri Aralık 2020 tarihine kadar kesintisiz sürdürdük. Türkiye’nin her yerindeki meslektaşımızın yanında olduk.

Zorunlu eğitimlerinizin tamamlanması hususunda çok değerli hocalarımız ve yönetim kurulumuzla birlikte elimizden gelen fedakârlıkları gösterdik. Meslektaşlarımızda bizlerle birlikte eğitime yeni başlamış bir çocuğun neşesi, zevki ve azmi ile eğitimlere katılarak bizleri motive ettiler.

Bizler de Pandemi sürecinin gerektirdiği koşullarda temizlik, maske ve mesafe ile her türlü desteği sağladık.

Şükürler olsun ki bu süre içerisinde hiçbir meslektaşımız sağlık sorunu yaşamadan yüksek bir katılım ile derslerini tamamlayıp kredilerini aldılar.

Her gittiğimiz ildeki idari ve mülki amirlerden son derece sıcak ilgi gördük. Hatta birçok devlet ve sivil toplum kuruluşlarındaki meslektaşlarımız hem eğitimlerimize katıldılar, hem de eğitim sonrası sosyal etkinliklerimize.

Değerli meslektaşlarım, birlikte hareket etmenin önemini bir kez daha sergilemiş olduk. Bizleri bir arada tutan bu birlikteliğe sahip çıkmamız gerekiyor. Enerjimizi ve coşkumuzu birlikte ortaya koymamız gerektiğini bir kez daha vurgulamak istiyorum.

Tüm illerdeki meslek örgütlerini tek çatı altında toplamaya ve birlikte hareket etmeye davet ediyor, BİR OLALIM, DİRİ OLALIM VE BİRLİK OLALIM sloganı ile en derin sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.

İstanbul Bağımsız Denetçiler Derneği Başkanı

Osman Ergun Tamur